نظر سنجی

نظر شما در رابطه با کیفیت عملکرد مرکز چیست ؟

  • به وب سایت مرکز آموزش جامع علمی - کاربردی بنیاد شهیدوامور ایثارگران استان گیلان خوش آمدید. جمعه 28 خرداد 1389

كاشت 8هزار اصله نهال به ياد 8هزار شهيد گيلان

رئيس مركز علمي كاربردي بنيادشهيد وامورايثارگران استان گيلان از غرس 8 هزار اصله نهال به یاد 8 هزار شهید گیلان خبر داد و گفت:جهاددانشگاهی واحد استان گیلان برای هر نهال پلاک و شناسنامه طراحی می‌کند.

ناصر مسرورنژاد، مشاور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، با اشاره به آغاز هفته شهدا از دیروز ، 15 لغایت 22 اسفندماه، اظهار کرد: در راستای برگزاری نخستین کنگره ملی شهدای گیلان، 8 هزار اصله نهال به یاد 8 هزار شهید استان گیلان از سوی بنیاد شهید استان در سال جاری غرس می‌شود.

وی با بیان اینکه در هر شهرستان به تعداد شهدای آن شهرستان نهال غرس می‌شود،‌ افزود: جهاددانشگاهی واحد استان گیلان به عنوان مبدع این طرح قرار است که برای هر نهال پلاک و شناسنامه طراحی کند. نام فردی که نهال را به نام یک شهید می‌کارد، در این شناسنامه ذکر می‌شود و در آینده نزدیک هم با همکاری و همیاری جهادگران این واحد نرم افزار مشخصات شهدا ،زندگی نامه و آثارشان با توجه به مناطق مختلف استان با قابلیت استفاده از سیستم های جدید و گوشی های همراه طراحی و آماده خواهد شد.

مسرورنژاد با اشاره به ارسال نامه مشترک مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به ادارات تابعه این دستگاه در سطح شهرستان‌ها جهت همکاری با بنیاد شهید و تخصیص فضای مناسب برای کاشت 8 هزار نهال، خاطرنشان کرد: این نهال‌ها در مجامع عمومی شهری همانند پارک‌های شهری، مساجد و گلزارهای شهدا غرس می‌شوند.

مشاور مدیرکل بنیاد شهید گیلان از کاشت این 8 هزار اصله نهال به مدت یک هفته در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: نهال‌ها در جایی کاشته خواهد شد که امکان حفاظت، آبیاری و جایگزینی برای آنان وجود داشته باشد.

تاريخ ارسال: سه شنبه 18 اسفند 1394
نویسنده: روابط عمومی سازمان
بازدیدها: 382 بار     نسخه قابل چاپ